Przywitanie gości

Filed in Przyjęcie by on 4 maja 2011 0 Comments
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)

Zaproszonych gości należy traktować z szacunkiem już od pierwszego momentu ich przybycia. Zanim jeszcze się pojawią należy zdjąć fartuch i wyłączyć telewizor. Drzwi powinien otwierać gospodarz i najpierw przywitać się z kobietą, później z mężczyzną. Należy pomóc zdjąć gościom okrycia wierzchnie, a tym których gościmy pierwszy raz wskazać łazienkę.

Nie powinno się proponować gościom, by zdjęli buty i włożyli kapcie. Zarówno goście jak i gospodarze powinni mieć na nogach eleganckie obuwie.

Do pokoju wprowadza gości gospodarz domu, tam wita ich pani domu. Nowe osoby należy przedstawić tym, których nie znają lub całemu towarzystwu. Kolejność przedstawiania powinna być także przestrzegana. Osoby młodsze przedstawiamy osobom starszym, osoby na niższym stanowisku tym postawionym wyżej, mężczyznę kobiecie, lecz w dużym gronie można także przedstawiać osoby w kolejności, w jakiej siedzą lub stoją.

Jeśli zbiorą się już wszyscy ci, których zaprosiliśmy, należy wskazać miejsca i zaprosić do stołu. Gospodyni zaprasza kobiety, gospodarz mężczyzn po czym wchodzi do jadalni ostatni. Na tych, którzy się spóźniają czekamy nie dłużej niż 30 minut. Jeśli wiemy, że goście jedynie się spóźnią, ale dotrą, zostawiamy ich nakrycia na stole i po rozpoczęciu posiłku wyjaśniamy pozostałym gościom przyczyny nieobecności. Natomiast jeśli jest pewne, że goście się nie pojawią, należy dyskretnie usunąć przeznaczone dla nich nakrycia.

Przywitanie gości, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Popularny frazy:

  • przywitanie gości
  • jak przywitać gości
  • jak witać gości
  • czym przywitać gości
 

Podobne:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.